محل تبلیغات شما

یه شاعر همیشه لبخند به لبی حرف قشنگی می زد

در حالی که سیگار دستش بود و بهش با سکوت نگاه میکردم میگفت از سیگار متنفرم اما تو را دوست دارم

وقتی این جمله برام تداعی میشه بغض توی دلم فوران میکنه . انگار یه کارگر شهرداری با اون زمین کنای پر سر و صداش (که البته ایندفعه صداخفه کن بهش زده) آروم آروم داره توی دلم حفاری میکنه

بریم رو قصه ای که میخوام بنویسم

اینکه چرا مردم وابسته میشن به سیگار؟! واقعا چیه مگه این سفید کوچولوی لعنتی؟

(این یه دیدگاس حوصله ی حرف پزشکای احمق رو ندارم که میگن جای یه ماده ای رو نیکوتین - میگن بگین جانان -  میگیره)

افراد - بجز اون دسته هایی که با ژستشون سیگار بنده خدا رو چس دود میکنن - اکثرشون با بغض میکشن

در واقع (بزار یکم باکلاس شبیه دانشگاهی ها لفظ بیام) سیگار رو جایگزین آرزوهای فورخوردهِ خودشون میکنن

یکی رو میشناختم که انگیزه ی زندگیش شده بود سیگار. همش برام آهنگ فقط عشق میتونه با اومدن از رضا صادقی رو میخوند و میگفت عشق همه چیو عوض میکنه

راست هم میگفت ولی هیچوقت ندیدم صبح پاشه با دست گل بره سر قرار. همیشه ی خدا سر صبحی دم پنجره ی خوابگاه وایمستاد و سیگار میکشید

اصلا انگاری سیگار بهش انگیزه میداد انگار سیگار جایگزین عشق شده بود

تا جایگزین صبح از خواب پاشدن با انگیزه برای رفتن پیش کسی که دوستش داشت بشه

یه رفیقی داشتم روزای بیکارمون میرفتم بالا شهر پیاده روی. چندین و چند سال به یه خونه اشاره میکرد و میگفت این خونه رو میخرم.

سرکنکورش خرخونی کرده بود - اون گشادی که دیفرانسیل رو تک ماده پاس کرد - یه دانشگاه دولتی دُرُس درمون مهندسی قبول شد. بعد یکی دو سال هر وقت میرفتیم بالا شهر دیگه پیشم نمیگفت اون خونه رو میخرم فقط همیشه به اون خونه نگاه میکرد - شاید تو دلش میگفت - و میبردتم ته پارک معروف دود میکرد(ته تک تک پارکای این شهر تقریبا منو برده این بشر).

خلاصه اینکه روایت های مختلفی کردم ولی تهش نفهمیدم چرا به سیگار وابسته میشیم شاید اون رفیقِ خره که عاشق آهنگ رضاصادقی بود سیگارو جایگزین عشقِ نداشتش کرده بود که سرِ هر صبح میگه بیا شوزلینگِ من میخوام ببینمت!

---

این مطلب خیلی بیشتر از این بود ولی اکثرقسمتاشو حذف کردم

سیگار چیه مردم میکشن :/ موز بخورین :///

وقتی یکجوری، یکجور خیلی سخت، خیلی ساده میفهمی ...

از سیگار متنفرم اما تو را دوست دارم - چرا به سیگار وابسته می شویم؟!

قرار نیست از این نوشته حس خوبی عایدتون بشه :/

سیگار ,رو ,یه ,اون ,میگفت ,خونه ,و میگفت ,توی دلم ,را دوست ,اما تو ,سیگار متنفرم

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها